KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13545465

nr 1354 5465

Brita Thorell

(1918-2004), Sverige

Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på pannå, 111x77 cm, masonitskiva, ej ram

Brita Neuberg-Thorell, svensk textilkonstnär och målare född 1918, död 2004.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 19 oktober 2020
kl 20:19:06

Brita Thorell

Läs mer om Brita Thorell